• @navn
     
    Adventskranse
    Start: 28.11.18
    onsdag 19:00
    Vita Sørensen
    Karup J, Urtepotten
  • @navn
     
    Adventskranse og kalenderdekorationer
    Start: 27.11.18
    tirsdag 18:30
    Henriette Plougmann
    Viborg, Søhøjlandets Blomstergalleri
  • @navn
     
    Adventskranse og kalenderdekorationer
    Start: 29.11.18
    torsdag 18:30
    Henriette Plougmann
    Viborg, Søhøjlandets Blomstergalleri
  • @navn
     
    Akvarel
    Start: 12.09.18
    onsdag 13:00
    Ellen Marie Rodil
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Akvarel
    Start: 11.09.18
    tirsdag 13:00
    Ellen Marie Rodil
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Akvarel - 1 lørdag
    Start: 06.10.18
    lørdag 09:30
    Birte Mølgaard
    Viborg, Viborg Kunsthal
  •  
     
    Beklædningssyning
    Start: 10.09.18
    mandag 19:00
    Inge Lise Dalgaard Olesen
    Viborg, LOF Midtjylland
  •  
     
    Beklædningssyning
    Start: 11.09.18
    tirsdag 09:00
    Inge Lise Dalgaard Olesen
    Viborg, LOF Midtjylland
  •  
     
    Beklædningssyning
    Start: 12.09.18
    onsdag 09:00
    Inge Lise Dalgaard Olesen
    Viborg, LOF Midtjylland
  •  
     
    Beklædningssyning
    Start: 13.09.18
    torsdag 09:00
    Inge Lise Dalgaard Olesen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Betonstøbning
    Start: 18.09.18
    tirsdag 18:30
    Vita Sørensen
    Karup J, Urtepotten
  • @navn
     
    Blomsterkursus - Dørpynt, gravpynt og kranse
    Start: 03.10.18
    onsdag 18:30
    Susanne Dyhr
    Thorsø, Blomsterværkstedet
  • @navn
     
    Blomsterkursus - Julebinderi
    Start: 20.11.18
    tirsdag 18:30
    Susanne Dyhr
    Thorsø, Blomsterværkstedet
  • @navn
     
    Design af puder
    Start: 27.10.18
    lørdag 09:30
    Anne Mette Christensen
    Hammel, Kulturhuset Inside
  • @navn
     
    Det lille tekstil-værksted
    Start: 10.09.18
    mandag 13:30
    Ketti Månsson Eriksen
    Viborg, LOF Midtjylland
  •  
     
    Efterårets krukker og dørkranse
    Start: 03.10.18
    onsdag 19:00
    Vita Sørensen
    Karup J, Urtepotten
  • @navn
     
    Glaskursus
    Start: 27.10.18
    lørdag 09:30
    Anne Bredsgaard
    Viborg, Anne Bredsgaards Glasværksted
  • @navn
     
    Gravpynt
    Start: 06.11.18
    tirsdag 19:00
    Vita Sørensen
    Karup J, Urtepotten
  • @navn
     
    Hækling
    Start: 02.07.18
    mandag 09:30
    Lone Friis Pedersen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Hækling for begyndere
    Start: 22.10.18
    mandag 19:00
    Karen Klarbæk
    Silkeborg, Butik Karen Klarbæk
  • @navn
     
    Hækling for begyndere og let øvede
    Start: 24.09.18
    mandag 18:30
    Lone Friis Pedersen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Hækling for øvede
    Start: 18.09.18
    tirsdag 09:30
    Lone Friis Pedersen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Hækling for øvede og let-øvede
    Start: 12.11.18
    mandag 19:00
    Karen Klarbæk
    Silkeborg, Butik Karen Klarbæk
  • @navn
     
    Jule-blomsterbinding
    Start: 14.11.18
    onsdag 18:30
    Jonna Jepsen
    Stoholm Jyll, Kornblomsten
  • @navn
     
    Jule-blomsterbinding
    Start: 13.11.18
    tirsdag 18:30
    Maria Toft Sørensen
    Stoholm Jyll, Kornblomsten
  • @navn
     
    Julebuketter og juledekorationer
    Start: 20.12.18
    torsdag 19:00
    Vita Sørensen
    Karup J, Urtepotten
  • @navn
     
    Juledekorationer og julebuketter m.v.
    Start: 13.12.18
    torsdag 18:30
    Henriette Plougmann
    Viborg, Søhøjlandets Blomstergalleri
  • @navn
     
    Juledekorationer og julebuketter m.v.
    Start: 11.12.18
    tirsdag 18:30
    Henriette Plougmann
    Viborg, Søhøjlandets Blomstergalleri
  • @navn
     
    Keramikkursus - frie opgaver
    Start: 22.09.18
    lørdag 09:30
    Else Salling Falck
    Tjele, Falck Keramik
  • @navn
     
    Keramikkursus - frie opgaver
    Start: 03.11.18
    lørdag 09:30
    Else Salling Falck
    Tjele, Falck Keramik
  • @navn
     
    Knipling
    Start: 18.09.18
    tirsdag 09:30
    Karen Margrethe Vestergaard
    Silkeborg, Medborgerhuset
  • @navn
     
    Læder - weekendkursus
    Start: 10.11.18
    lørdag 09:30
    Stine Poulsen
    Hinnerup, Haldum-Hinnerup Skolen
  • @navn
     
    Læder workshop
    Start: 28.10.18
    søndag 09:00
    Stine Poulsen
    Hinnerup, Haldum-Hinnerup Skolen
  • @navn
     
    Maleri og farvelære
    Start: 29.09.18
    lørdag 10:00
    Susanne Ahrenkiel
    Viborg, Viborg Kunsthal
  • @navn
     
    Maleri og farvelære - fortsættere
    Start: 03.11.18
    lørdag 10:00
    Susanne Ahrenkiel
    Viborg, Viborg Kunsthal
  •  
     
    Maleri og komposition
    Start: 12.09.18
    onsdag 09:30
    Birte Mølgaard
    Viborg, Viborg Kunsthal
  • @navn
     
    Montering af strik
    Start: 24.11.18
    lørdag 14:00
    Vithard Villumsen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Montering af strik
    Start: 17.11.18
    lørdag 14:00
    Vithard Villumsen
    Hammel, Kulturhuset Inside
  • @navn
     
    Møbelpolstring
    Start: 13.10.18
    lørdag 09:00
    Marie Konradi
    Silkeborg, Balleskolen
  • @navn
     
    Pap snedkeri
    Start: 20.09.18
    torsdag 19:00
    Torben Ammitzbøll
    Viborg, Bruunshaab Gl. Papfabrik
  • @navn
     
    Pileflet
    Start: 03.11.18
    lørdag 09:00
    Anna Mortensen
    Karup J, Frederiks Skole
  • @navn
     
    Porcelæns- og glasmaling
    Start: 05.09.18
    onsdag 09:00
    Bente Vig Laursen
    Karup J, Frederiks Dagcenter
  • @navn
     
    Raku
    Start: 14.09.18
    fredag 16:00
    Birgitte Gøye Hansen
    Viborg, Birgitte Gøje
  • @navn
     
    Skrot-engleaften med ost og rødvin
    Start: 04.12.18
    tirsdag 19:00
    Helle Bovbjerg
    Viborg, Helle Bovbjergs Værksted
  • @navn
     
    Smykker - weekendkursus
    Start: 08.12.18
    lørdag 09:30
    Stine Poulsen
    Hinnerup, Haldum-Hinnerup Skolen
  • @navn
     
    Sommer akvarel
    Start: 25.06.18
    mandag 09:30
    Birte Mølgaard
    Viborg, Viborg Kunsthal
  • @navn
     
    Stenhugning
    Start: 10.09.18
    mandag 12:30
    Johan W. Kallmayer
    Karup J, Frederiks Dagcenter
  • @navn
     
    Strikkefestival på Frederiks Skole
    Start: 07.10.18
    søndag 09:00
    Margrethe Seiersen
    Karup J, Frederiks Skole
  • @navn
     
    Strikkeworkshop
    Start: 25.09.18
    tirsdag 18:30
    Margrethe Seiersen
    Karup J, Frederiks Skole
  • @navn
     
    Strikkeworkshop
    Start: 13.11.18
    tirsdag 18:30
    Margrethe Seiersen
    Karup J, Frederiks Skole
  • @navn
     
    Tag patent på dit strik
    Start: 17.11.18
    lørdag 10:00
    Vithard Villumsen
    Hammel, Kulturhuset Inside
  • @navn
     
    Tag patent på dit strik
    Start: 24.11.18
    lørdag 10:00
    Vithard Villumsen
    Viborg, LOF Midtjylland
  •  
     
    Tegning og akvarel
    Start: 13.09.18
    torsdag 10:00
    Birte Mølgaard
    Viborg, Viborg Kunsthal
  •  
     
    Tunesisk hækling
    Start: 26.09.18
    onsdag 18:30
    Lone Friis Pedersen
    Viborg, LOF Midtjylland
  • @navn
     
    Weekendkursus - Portrættegning og maleri
    Start: 26.10.18
    fredag 18:30
    Birte Mølgaard
    Viborg, Viborg Kunsthal
 

Er startet

     

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.

Kalender